Колишній боєць батальйону «Луганськ-1» заявляє про правовий безлад командування

Для chv.tv

  Йдучи добровольцем у воєнізовані підрозділи в зону проведення АТО, переживаєш лиш за своє життя, яке залежить від влучності ворога. Але освоївшись в побутових  умовах, починаєш диференціювати й інші свої права та обов’язки. Зараз в українців є можливість обрати, в якому форматі служити державі: Збройні сили України, Нацгвардія, УМВС, Прикордонна служба та інші структури спец.призначення. Аби не обтяжувати свій час контрактом, можна обрати службу в міліції. Саме так зробили добровольці батальйону патрульно-постової служби спец. призначення УМВС України «Луганськ-1», якому 8 травня виповниться рік. Батальйон був заснований луганськими активістами, фаховими міліціонерами, які хочуть повернутися до рідного дому. До них долучилися і люди з інших областей. Тепер це повноцінний спец.підрозділ Управління міністерства внутрішніх справ України, який має всі можливості стати полком. Але для цього необхідна єдність та відсутність внутрішніх конфліктів.

465029_984879

10712748_806833479401015_6103553634958259609_n

Майже від самого початку існування батальйону служив у ньому Василь Бугайчук. У березні він звільнився, після того як його правозахисна діяльність стала заважати командуванню. Про це він розповів chv.tv.

–  Розкажіть, коли почали займатися правозахисною діяльністю у батальйоні «Луганськ-1», що стало причиною?
Причиною стало те, що наше командування,з кожним днем нахабіло і починало знущатися,над бійцями,як в прямому,так і переносному смислі. Почалось все,ще із жовтня місяця,з того моменту, як прийшлося затримати і відправити на базу командира блокпоста за перевищення ним своіх службових повноважень/використання службового транспорту в особистих цілях, рукоприкладство, п’янство, службова недбалість, грабіж/відбір з допомоги кращих речей і відправка додому.
– З якими порушеннями прав  міліціонерів та закону про працю ще зіштовхнулися?
1) В минулому році не давали чергові відпустки, тому що генерал-лейтенант міліціі Науменко А.В. сказав, що чергові відпустки тільки через пів року служби. Та по законодавству повинні були надавати, або за згодою перенести на інший рік. Правда, надавали по сімейним обставинам, кому по чотири відпустки, а кому жодної.
2) Розрахункові листи по виплаті грошового забезпечення так і не надають і до цих пір.
3) Заробітна плата нараховується не в відповідності,до законодавства, надбавка за вислугу не врахована, доплата за службу в нічний час, понаднормові, пайкові і командировочні.
4) Службові розслідування не проводяться, а якщо і проводяться, то рука-руку миє.
5) Цілих пів року нам не могли представити,командирів відділень, взводів, рот.
6) На посади висуваються не за моральними і діловими якостями, а «по блату».
7) Ненадання вихідних, відповідно до законодавства, бо навіть під,час війни вихідні, по нашому законодавству не можна відмінити, а так як в нас немає ротації, то  мали б совість. В них її не має!
8) По написаних рапортах не приймались рішення і не приймаються, якщо це не подобається командуванню.
9) Нагороджують самі себе. Найзаслуженіший злодій Кіракосян Арсен Сіракович – начальник забезпечення. Нагородили за знищений міномет, якого не було!
– Відомо, що ви писали звернення до генерала,  що саме ви просили і скільки людей підписалися? Подальша доля звернення, чи знає генерал про нього?
Всього три пункти. Рапорт був в мене забраний Кіракосяном, Скліфусом, Сотніковим, до генерала не дійшов, вони його знищили. Підписали 18 чоловік. Злочинне наше командування в лиці Кіракосяна, Скліфуса і Сотнікова намагалися мене змусити погрозами написати рапорт на звільненя, я ім відповів, що це питання по суті, а якщо є за що звільнити, звільняйте! Після півгодинного штурму моїх незламних позицій вони вирішили зламати мою волю на загальних зборах,де Кіракосян прикидався невинною овечкою, Скліфус при усіх присутніх погрожував звільненям по негативу за найменшу провину, а Сотніков видав їхню шайку  без масок: ” тебя надо отп@ть и обосцать», це наші наставники командири. Усі все знають, та в них бізнес,- віднімання і ділення.
–  Говорять, через вашу правозахисну діяльність, існувала загроза вашому життю. Які саме факти сталися з вами і коли?
Неодноразово підходили люди, навіть із управління, і попереджали мене про небезпеку,  у нас не всі продажні, допомагали не втілити генеральські плани.  Після того, як взнали, що я зі сослуживцями звернулись до генеральноі прокуратури, в СБУ  та Адміністрацію президента, намагались сфабрикувати справу на мене за наклеп, та їм це невдалося!
– Ви звільнилися. Як пройшла ця процедура з командуванням, чи отримали ви всі необхідні документи та виплати? Що знаєте про стан справ з документами і оплатою у бійців, які теж звільнилися, що наразі відбувається у батальйоні?
В батальйоні бардак. Звільняли мене з 21.02.2015 до 12.03.2015, а відбувалось це так – як прийшла відповідь 19.02.2015 з Адміністраціі президента, про те,що матеріали розглянуті і направлені в МВС і Генеральну прокуратуру,  про,це я взнав тільки 26.02.2015 Тому що Кіракосян, Скліфус отримавши листа на моє ім’я передали мені його не відразу 19, а 26 лютого. Того ж дня 19-го в мою сторону почали сипатись погрози від Кіракосяна і Іванова – нового начальника,штабу. 21-го я написав стандартний рапорт на звільнення, правда з однією допискою – за власним бажанням, в зв’язку з недотриманням законності моїми командирами. Зброя була здана і мені її, сказав Іванов, не видавати. 23-го здав форменний одяг, і з того часу Іванов почав щодня мене ставити в наряд по кухні.  Мені приходилось ходити в наряд в тій одежі, в якій,я і їхав додому, бо іншоі не було, але мені вдалось добитись, щоб в наряди ставили,хоча б через день, а не щодня. При звільненні видавали довідку усім, хто звільнявся, а розрахунок отримували, коли була зарплата, це всім така відповідь, а мені начальник штабу Іванов довідку не підписав тому що він вважає, що я недостойний і побажав мені “Щоб ти с@ка бистріше здох!”
 – Чи продовжує зараз правозахисна діяльність бути небезпечною для вас? 
Зараз я відпочиваю, після звільнення намагаюсь підлікуватися, а як отримаю відповіді на зверненя, буду продовжувати,боротьбу.
На рідній землі мені боятися нічого, а зрадникам і бандитам у погонах прийдеться відпвідати за злочини.
   – Чи зверталися до вищих правоохоронних органів (СБУ, прокуратура), і чи відреагували вони на ваше звернення?
Звертався на гарячу лінію, толку мало, усі займаються тільки тим, що замилюють очі!!
 –  Стан справ на сьогодні. Чого добилися, що потрібно зробити ще?
Головне, що повернувся живим! До зарплати нашим бійцям стали доплачувати приблизно 1200 гривень, хоча не все, але і так добре! Зроблений графік відпусток, а все інше треба добиватись. Але якщо не буде кожен із сослуживців добиватись ,то нас неугодних поодинці будуть оббріхувати і не поважати!!!
Нинішній наглядач Іванов, як і Кіракосян,збирають гроші якби на касу взаємодопомоги, а самі іх тринькають на себе і за ці гроші  спасають свою шкуру, відкуповуючись,від перевірок.
«Блатні» в батальйоні вже отримали посвідчення учасників, а треба добитись,щоб усі хто заслужив іх отримали.

Про порушення своїх прав заявив 24tv.ua і ще один екс-боєць батальону «Луганськ-1».

 

Василь Бугайчук надав журналісту chv.tv фотографію свого звернення до голови УМВС Луганської області Анатолія Науменка, яке в нього забрали, та аудіо-запис розмови бійця батальйону з начальником штабу, де боєць просить дозвіл на вихід в місто.

IMG_20150419_173112