Грузин-доброволець більше 6 місяців очікує рішення про отримання громадянства України

С chv.tv

На минулому тижні Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін у вже діючий стосовно перебування підрозділів іноземних військ на території України.

Зокрема рішенням ВР додано пункт, який передбачає, що такі війська можуть бути допущені в Україну для “надання Україні, на її прохання, допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН та/або ЄС”.
Щодо добровольців, громадян інших держав, які бажають вступити до лав Збройних сил України, ситуація поки що незрозуміла.


Давіт Хурашвілі, громадянин Грузії, який має дозвіл на проживання в Україні та зі своєю сім’єю є біженцем з Луганську (проживав там більше 3-х років, одружений на мешканці Луганська, має з нею сина) вже більше пів року очікує на отримання громадянства України. Без нього чоловік, учасник бойових дій у Грузії, не може вступити до лав ЗСУ. Документи на громадянство Хурашвілі подав у профільні органи ще в грудні минулого року.
Давіт з родиною мешкають в Чернівцях, в маленькій готельній кімнаті. У Луганську залишили квартиру. Волонтери допомагають родині, але й сам чоловік та батько намагається зробити все можливе задля її благополуччя. Маючи військовий досвід і проживаючи в Україні, він вирішив стати добровольцем – пішов бійцем у АТО. Більше 4-х місяців працював у складі добровольчого батальйону на посаді інспектора групи кадрового забезпечення, але фактично – водієм у зоні проведення АТО. Потім вирішив стати бійцем ЗСУ у складі 80-ї окремої аеромобільної бригади. Але через відсутність громадянства України його служба у збройних силах неможлива, хоча характеристики та відповідні нотаріально завірені документи з Грузії Давіт Хурашвілі має.
Коментуючи цю ситуацію, заступник Чернівецького обласного комісара, підполковник Валерій Мовченюк зазначає, що відділ кадрів діє згідно закону України «Про військовий обов’язок і військову службу”. Закон стосується як строкової, так і контрактної служби. Приймаються до лав українського війська тільки громадяни держави. Хоча добровольчі підрозділи вирішують приймати чи не приймати громадян інших країн на службу індивідуально по кожній особовій справі.
На гарячій лінії Міністерства оборони України також повідомили, що згідно наказу, громадян інших держав на службу в будь яких підрозділах ЗСУ не приймають.
Тож громадянину Грузії Давіту Хурашвілі залишається тільки чекати на рішення комісії про надання йому громадянства та підпис Президента України.* матеріл з сайту chv.tv