Рейдерські ігри в Чернівцях: Ціна питання 10 млн. доларів

* матеріал з сайту chv.tv

117  буковинців, які купували торгові площі, стали учасниками, а згодом заручниками рейдерської афери.

Про те, як могло би бути вигідно забудовнику та вкладникам ввести в експлуатацію комплекс «Проспект», розповів один з власників практично непрацюючих торгівельних площ Віктор Довганич.  Два роки люди чекали, щоб вкладені кошти почали працювати, проте комлекс “Проспект” не працює досі. Не дочекавшись, активісти створили однойменний кооператив «Проспект», який очолила Надія Коцур. Щоправда, до організації вступили не всі вкладники. Кооператив активно підтримали депутати Чернівецької міської ради та пообіцяли сприяти тому, щоби люди отримали законне право на використання свого нерухомого майна. Були і пропозиції знести новобудову чи розірвати договір оренди земельної ділянки, на якій розташований торгівельний центр «Проспект», – розповідає Віктор Довганич.
Згодом кооператив «Проспект» виставив по периметру об’єкта охорону, мовляв, для того щоб забудовник не зміг забрати документи.
Конфлікт між забудовником та вкладниками Віктор Довганич, якого уповноважили інвестори, що не увійшли до кооператива, намагався вирішити. З його слів, обидві сторони конфлікту були не проти. Але кооператив не погоджувався віддати документи забудовнику, а забудовник не міг без них ввести в експлуатацію приміщення.
Таке перетягання канату на сьогодні завершилося тим, що голова кооперативу Надія Коцур підписала з юристом Чеп’юком (юрист веде справи кооперативу ред.) угоду про довірче управління майном. Документ передбачає, що пан Чеп’юк може користуватися приміщенням торгівельного центру «Проспект» на власний розсуд та навіть продавати площі за підписом Надії Коцур. У документі прописано і те, що у разі заборгованості орендарів, Чеп’юк може вилучити у них житло. Пан Чеп’юк, у свою чергу, подав до господарського суду прохання про надання у право власності кооперативу «Проспект» торгівельного центру «Проспект». Як суд розглядатиме цю справу – невідомо, адже це юридичний маразм, – заявляє Віктор Довганич.
Віктор Довганич збирається звернутися з цим проблемним питанням до депутатів міської ради на черговій сесії і класифікує те, що відбувається з торгівельним комплексом, як типове рейдерське захоплення.