Бійці, які служили на Луганщині, не можуть добитися статусу учасників бойових дій

Для chv.tv

Отримати статус учасника бойових дій намагаються бійці, які проходили службу в батальйоні УМВС «Луганськ-1» безпосередньо у зоні проведення АТО.


Отримати статус учасника бойових дій – процедура не складна, але вимагає доказів. Так, на запит 12-ти колишніх бійців батальйону міліції, які проходили службу у Луганській області про надання їм статусу учасника бойових дій керівництво підрозділу відповіло, що немає належних причин для отримання статусу цими особами. Зокрема в офіційному документі зазначено: «У батальйоні відсутня будь-яка інформація про те, що заявники в ході несення служби потрапляли під обстріли з боку незаконних збройних формувань, або приймали участь у заходах щодо відпрацювання населених пунктів, звільнених від НФЗ, протидії диверсійно-розвідувальним групам, бойових зіткненнях, чи то несли службу на блокпостах на першій лінії розмежування сторін, брали участь у наданні допомоги жителям населених пунктів, розташованих в зоні боїв, евакуації поранених з місць бойових дій, чи то брали будь-яку іншу участь у бойових діях. У зв’язку з отриманням тілесних ушкоджень та поранень під час несення служби до керівництва батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Луганськ-1» ГУМВС України у Луганській області не звертались». Хоча, одному з фігурантів запиту статус таки надано, і документи ще одного колишнього бійця взяли до розгляду.
Згідно з відповіддю департаменту кадрового забезпечення УМВС України на запит колишнього бійця батальйону УМВС «Луганськ-1», підставою для надання особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ статусу учасника бойових дій є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції , їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, оперативних завдань, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, а також інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції у районах її проведення.
Варто зазначити, що у кожному військовому чи іншому підрозділі, який несе службу у зоні АТО є журнали нарядів, в яких зазначено місце перебування кожного бійця, дані про надану йому зброю та патрони, на кожному блокпості ведеться облік бойових дій, у разі їх наявності на території дислокації поста, а участь бійців у спецопераціях завжди документально фіксується списком її учасників.

9999999 IMG_20150507_155459 IMG_20150626_212954_3CS Prr